Riot Games Gizlilik Politikasını Güncelledi

Riot Games gizlilik politikasını güncelliyor. Gizlilik politikası güncellenen ilk oyun ise VALORANT. Artık sesli sohbet üzerinden toksik davranışlar gösteren oyuncuların ses kayıtları incelenecek ve cezalandırılacaklar.

Valorant Sesli Sohbet Kontrolü

Riot Games 2 Mayıs’ta gizlilik politikasını güncelleyeceğini duyurdu. Hatta Riot Games hesaplarına bağlı tüm mail adreslerine de ilgili konuyu içeren mail yönlendirmesi de yaptı. Bu yeni düzenlemeyle birlikte Valorant’ta sesli sohbeti kötü kullanan ve diğer oyuncuları rahatsız ederek raporlanan oyuncularla ilgili detaylı incelemeler gerçekleşecek. Ses kayıtlarını inceleyecek olan Valorant ekibi uygunsuz davranış gördüğü taktirde hesapları banlayabilecek.

Valorant TR’de Sesli Sohbet Kuralları

Sesinizin dinlenmemesini istiyorsanız, oyun içi sesli sohbeti kullanmamanız gerekiyor. Riot Games tarafından “Herhangi bir ihlal sonucu raporlanan oyuncuların ses kayıtları kontrol edilecek. Harici olan ses kayıtları kesin suretle dinlenmeyecektir.” şeklinde açıklama yapıldı. Başlangıç olarak belirli bir bölgede uygulanması düşünülen bu yeni gizlilik politikası için Riot Games, pilot bölge olarak Kuzey Amerika’yı seçti. Kuzey Amerika’da test edildikten kısa bir süre sonra, tüm bölgelerde aktif bir şekilde uygulanacağı düşünülüyor. Ek olarak bu sistem sadece Valorant için kullanılacak.

 

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberimizde Valorant Savaş Bileti içeriğini size aktarmıştık. Valorant ve diğer oyunlarla ilgili güncel haberleri ilk önce öğrenmek için takipte kalabilirsiniz. Siz de oyunexe.com sitemizden indirimli VP satın alabilirsiniz.