VALORANT Sistem Gereksinimleri

Riot Games'in en çok sevilen FPS oyunu olan VALORANT’ı takılmadan rahat bir şekilde oynayabilmek için ihtiyacınız olan VALORANT Sistem Gereksinimleri ile ilgili tüm detayları bu haberimizde öğreneceksiniz. Böylece VALORANT indirdiğiniz zaman bilgisayarında takılacak mı yoksa akıcı bir şekilde mi oynayacaksınız bunu öğrenebileceksiniz. Bu arada indirimli VP alarak VALORANT keyfini en üst seviyede yaşamak için en uygun fiyatlar Oyunexe.com'da!

VALORANT Sistem Gereksinimleri Neler?

2019 yılında beta ile hayatımızda yerini alan VALORANT, son zamanlarda en çok sevilen FPS oyunlarından birisi oluyor. Neden bu kadar çok sevilen bir oyun derseniz de sebebi, Riot Games'in oyuna getirdiği güncellemeler ile beraber oyunu sürekli olarak aktif tutmasıdır. VALORANT'a gelen bu güncellemeler ile beraber oyun içerisinde FPS artışı ya da düşüşü olabiliyor. Bilgisayarınız eğer düşük kapasiteli ise, oyunlarda takılma ve donma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer bilgisayar donanımınız yüksek ise grafik ayarlarını en üst seviyeye çekerek, oyun keyfinizi arttırabilirsiniz. Ancak bilgisayarınız her ne kadar iyi olsa da en yüksek grafik ayarlarında oynamanızı tavsiye etmiyoruz. VALORANT Sistem Gereksinimleri neler? Bunları öğrenmek istiyorum dediğiniz duyar gibiyiz. Ortalama olması gereken bir bilgisayar özellikleri şu şekilde olmalıdır:

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 64-Bit

İşlemci: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200

Bellek: En az 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon R9 380

Depolama: 8 GB

DirectX: Sürüm 11

VALORANT Minimum Sistem Gereksinimleri

Ortalama bir bilgisayarda VALORANT'ta rahat bir şekilde düşmanları yere indirmek için yukarıdaki bilgisayar özelliklerine yakın bir donanıma sahip olmanız gerekiyor. Bazı oyuncular için ise grafiklerden daha çok oyun heyecanı daha önemli oluyor. Bu yüzden bilgisayarınız iyi değilse ve VALORANT oynamak istiyorsanız haberin devamına göz atmalısınız. VALORANT Minimum Sistem Gereksinimleri neler? Bunu da sizinle paylaşalım:

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 64-BİT

İşlemci: Intel Core i3-4150 / AMD A8-7650K

Bellek: En az 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R5 240

Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

DirectX: Sürüm 11

Haberimizdeki bu bilgiler ile beraber VALORANT indirerek Jett, Fade, Reyna gibi ajanları alabilir ve oyunda fark yaratabilirsiniz. VALORANT oynarken silah kaplamalarına sahip olmak için ihtiyacınız olan bir başka şey ise VP olacak. VALORANT VP aldığınız zaman oyun içerisinde kullanacağınız silahlara özel kaplamalara sahip olabileceksiniz. VALORANT VP ile silah uğuru, silah kaplamaları, özel ajan kartları, VALORANT Savaş Bileti gibi özelleştirmelere sahip olabilirsiniz. Evet ben de VP almak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken tek şey hemen Oyunexe.com'a girmek ya da aşağıdaki görsele tıklamak olacak!